Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

21 lutego 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń, do których doszło w 1952 r. w Bangladeszu - zginęło wówczas pięciu studentów domagających się nadania ich językowi rodzimemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o tym, że język to jeden z najważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego. Uczniowie ZS2 aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta. Wzięli udział w wyzwaniu „Potyczki z polszczyzną” przyłączając się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Zielonogórski Oddział Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego i Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zadania dotyczyły frazeologizmów, archaizmów, poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Najlepszy wynik to aż 93%.  Gratulujemy!