Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W dniu 17 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 18. rocznicy ustawienia Krzyża Katyńskiego na cmentarzu grzebalnym w Łukowie.
   Młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Rocha, a następnie złożyła kwiaty pod Krzyżem, oddając hołd zamordowanym w Katyniu Polakom. Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 2 wysłuchali wraz z zebranymi referatu wygłoszonego przez p. Michała Mojskiego – nauczyciela I LO w Łukowie oraz okolicznościowych przemówień, które wygłosili: Senator RP p. Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm RP p. Krzysztof Głuchowski oraz Starosta Łukowski p. Janusz Kozioł.
   Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Leszkowicz i p. Katarzyna Świderska.

katyn