Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 MajaFot. Podlasie24.pl Regionalny Portal Informacyjny.

W środę, 3.05.2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Celebrowali ją proboszczowie wszystkich łukowskich parafii, a homilię wygłosił ksiądz Daniel Sałasiński. Bezpośrednio  po Mszy zgromadzeni w kościele wysłuchali części artystycznej pt. Vivat Maj 3 Maj!, przygotowanej przez recytatorów z ŁOK. Dalsza część uroczystości odbyła się przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowe przemówienia wygłosili m.in. zastępca burmistrza Marcin Mateńko oraz poseł Krzysztof Głuchowski. Następnie przedstawiciele władz samorządowych miasta, gminy i powiatu oraz delegacje instytucji oświatowych, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych, złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową. Całość uroczystości uświetniła łukowska Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza.
Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka Renata Kurek.