Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania „Zachwyć się Lemem”

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.
Beata Dąbrowska

Dnia 29.09.2021 r. społeczność szkolna ZS nr 2 w Łukowie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przedsięwzięcie miało na celu: zachęcanie do głośnego czytania, propagowanie dbałości o piękno i kulturę słowa oraz promowanie literatury pięknej. Wybór pozycji do głośnego czytania był nieprzypadkowy, ponieważ podczas wydarzenia wykorzystano utwory Stanisława Lema, który przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej został wybrany na patrona roku 2021.
W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z klas: IIIHGA, IIIHGB, IIITKG,III TH, IIITK, IIITE, IITH, IITK, IIBC, IIBB, ITHK.
Dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom i Wychowawcom, którzy aktywnie włączyli się w akcję.

Przedsięwzięcie zorganizowały p. I. Kalczewska i p. A. Cichosz – nauczyciele bibliotekarze.