Ogólnopolskie wyzwanie rekreacyjne RakReaton w ramach Kampanii Złotej Wstążki

W ramach Kampanii Złotej Wstążki rzucono ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie, a razem z nimi walczą także rodzice i personel medyczny. Społeczność ZS nr 2 postanowiła też zrobić coś dla nich! Podjęliśmy we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Nie musisz być sportowcem, aby wziąć udział w RakReatonie! Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!

Przypominamy także o naszym szkolnym konkursie „Sport alternatywą dla używek” związanym z tym wyzwaniem. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej ZS nr 2, którzy brali udział w RakReatonie we wrześniu zgłaszają się w dniach 28-30.09.2020r. do pedagoga lub psychologa szkolnego podając zebraną przez siebie liczbę punktów uzyskanych podczas wykonywania aktywności fizycznej. Uczniowie z największą liczbą punktów zostaną nagrodzeni!

Inicjatorkami tego przedsięwzięcia są p. E.Janiak-psycholog szkolny, p. A.Olszewska-pedagog szkolny oraz p. M.Goławska-koordynator programów edukacyjno-profilaktycznych „ARS, czyli jak dbać o miłość” oraz „Wybierz życie, pierwszy krok”.