Ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy pt. „Obroniona niepodległość”

Zachęcamy uczniów Zespołu Szkół nr 2 do wzięcia udziału w Ogólnoszkolnym Konkursie Wiedzy pt. „Obroniona Niepodległość”, który zaplanowano w dniu 16.11.2020 r. O GODZINIE 10.00.Główne cele zmagań konkursowych to:

upamiętnienie 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę;

pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy uczniów o wydarzeniach i sylwetkach wybitnych Polaków związanych z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj;

kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoją ojczyznę;

propagowanie postaw patriotycznych i obywatelskich;

wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej;

rozwijanie zainteresowań przeszłością i kulturą państwa polskiego.

Zadania konkursowe będą miały formę pisemnego testu on-line  z wykorzystaniem popularnej  aplikacji internetowej Testportal. ( link do konkursu zostanie zamieszczony na stronie

ZS nr 2 w Łukowie w  najbliższy piątek tj.13.11.2020.) W przedsięwzięciu mogą wziąć udział  uczniowie Technikum nr 2 oraz młodzież Branżowej Szkoły 1 stopnia. Dla laureatów Ogólnoszkolnego  Konkursu Wiedzy  „Obroniona niepodległość” przewidziano pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Bliższych informacji  dotyczących konkursu udzielają: p. Agnieszka Tomasiak- nauczycielka historii  oraz p. Joanna Pucyk-nauczycielka języka polskiego.