„OLIMPIADA INTEGRACYJNA” w DPS
Kilka dni przed pójściem na wakacyjny odpoczynek młodzież szkolna wraz z nauczycielami ZS nr 2 zorganizowała „Olimpiadę Integracyjną”. Była to kolejna nasza inicjatywa o charakterze integracyjnym zrealizowana w ramach współpracy Naszej Szkoły z Domem Pomocy Społecznej w Łukowie. 23 czerwca udaliśmy się do placówki na ul. Broniewskiego. Po serdecznym przywitaniu nas przez mieszkańców i gospodarzy rozpoczęliśmy naszą Olimpiadę. W zawodach jak przystało- integracyjnych, startowali nie tylko podopieczni DPS, ale także uczniowie z Warszawskiej. W konkurencjach sprawnościowych trzeba było wykazać się wieloma cechami: szybkością, celnością, zwinnością a niekiedy sprytem. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek i relaks. Wspaniałym uzupełnieniem była muzyka, słodkości i napój, które na nowo spowodowały przypływ energii uczestnikom imprezy. Przyszedł czas na ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie medali. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Grzegorz, Darek i Piotrek. Tak naprawdę wygrali wszyscy biorący udział w „Olimpiadzie Integracyjnej” dlatego też wszyscy bez wyjątku zostali obdarowani pamiątkowymi medalami. Bo „Integracja” nie dzieli a łączy ludzi i środowiska. Olimpiadę współorganizowali: Katarzyna Jastrzębska, Monika Jankowska i Damian Zawadzki.

