OŁÓWEK DLA AFRYKI

„Świat unoszony jest oddechami
dzieci idących do szkoły”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 postanowili przyłączyć się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio polegającej na zbiórce przyborów szkolnych (długopisów, ołówków, kredek, kred, gumek) i wysłaniu ich do szkół misyjnych. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności. Jeden ołówek potrafi zdziałać więcej niż nam się wydaje. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły, może się uczyć. Tylko w szkole mogą nauczyć się urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać. Tylko w szkole mogą dowiedzieć się o istnieniu innego życia, tylko w szkole usłyszą, jak ustrzec się przed groźnymi chorobami, w tym AIDS. Bardzo często, mimo powszechnego obowiązku szkolnego, w Afryce dzieci nie uczęszczają do szkoły, bo rodziny nie stać na wyposażenie ucznia w niezbędne przybory.
   Osoby, które chcą podzielić się akcesoriami szkolnymi proszone są o ich przynoszenie do 24 lutego 2015 do szkolnych koordynatorów przedsięwzięcia p. A. Kołodziej
i p. L. Grono