Październik miesiącem profilaktyki!

W celu przypomnienia o dostępnych możliwościach wstępnej diagnostyki oraz sposobach zapobiegania zachorowaniu na raka piersi uczniowie  ZS nr 2 wzięli udział w różnego rodzaju akcjach promujących ideę profilaktyki raka piersi.

Dzień 21.10.2019 r. (poniedziałek) upłynął pod hasłem „BADAM WYGRYWAM!”, podczas którego uczniowie otrzymali broszury informacyjne z niezbędnymi informacjami na temat samobadania piersi, USG piersi, mammografii.

W dniu 18,24,28.10.19 młodzież z klas ITK, 1 TKG, 1tkg oraz III TK udała się do Przychodni Rejonowej w Łukowie na spotkanie z położną, która zapoznała uczniów z powagą problemu występowania raka wśród młodych kobiet i mężczyzn oraz omówiła potencjalne przyczyny oraz to jak w dzisiejszym świecie możemy zapobiegać zachorowaniu.

Dnia 25.10.19 uczennice z klas 1TH, 1BB,1 BBG, 1BC, 1HGA,1TK, 2TH, 2TK, 3WB obejrzały film instruktażowy na temat podstawowego elementu w procesie wczesnego wykrywania raka piersi jakim jest samobadanie piersi. Po obejrzeniu dziewczęta wzięły udział w dyskusji dotyczącej objawów, których nie można lekceważyć w procesie samobadania.

Działania profilaktyczne zorganizowały  Ewa Krüger i Agata Krasuska- Skiba.