Pomogliśmy - bo mogliśmy! Mamy to w genach!!!

26 marca w naszej szkole odbył się finał akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Misją organizacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 15 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1800000 potencjalnych Dawców.

W naszej szkole zarejestrowały się 24 osoby. Ściskamy mocno kciuki za naszych superbohaterów, być może już niedługo znajdzie się ich bliźniak genetyczny, któremu będą mogli uratować życie.

Serdeczne podziękowania należą się grupie uczniów z klasy II TH - wykonali ogrom pracy podczas przygotowań i w dniu akcji. W tym miejscu chcemy również podziękować Państwu Magdalenie i Kamilowi Walczakom, właścicielom restauracji Zielony Gaj, którzy zapewnili gorący posiłek naszym wolontariuszom.

Organizatorem akcji była p. Anna Przeździak.