„Powstanie Styczniowe na Ziemi Łukowskiej”

9 marca 2018 roku uczniowie klas:  III TH i III TK, uczestniczyli w spotkaniu z  historykiem – panem Michałem Mojskim. Głównym jego tematem  było powstanie styczniowe, którego 155 rocznicę wybuchu obchodzimy w 2018 roku. Nasz gość opowiadał głównie o  genezie, przebiegu i skutkach powstania styczniowego z uwzględnieniem wydarzeń na Ziemi Łukowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i chętnie dyskutowali na temat wspominanego wydarzenia.

Wiedzę na temat powstania mogli sprawdzić biorąc udział w konkursie szkolnym pod hasłem: „Powstanie Styczniowe na Ziemi Łukowskiej”. Odbył się on 16 marca 2018 roku i miał formę pisemną. Test składał się z 10 pytań otwartych i zamkniętych. Dotyczyły one najważniejszych bitew i potyczek na terenie naszego powiatu oraz bohaterów walk powstańczych. Największą wiedzą wykazał się uczeń  klasy IV TH  - Mirosław Celiński. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy III TK - Aleksandra Gajek, a trzecie Katarzyna Trendak - uczennica klasy III TH. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przedsięwzięcia były inicjatywą pani Katarzyny Świderskiej – nauczyciela historii.