Pożegnanie absolwentów klas maturalnych.

W dniu  26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Wzięli w nim udział : Dyrektor ZS nr 2  - p. Krzysztof Okliński, Wicedyrektor- p. Katarzyna Celińska, Kierownik szkolenia praktycznego-p. Dariusz Olszewski i wychowawcy klas:

IV TH – p. Justyna Ostrzyżek, IV TK – p. Joanna Pucyk, IV TE – p. Agnieszka Zarzycka, IV TTŻ – p. Piotr Lipiński oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego nr 2 dla Dorosłych - opiekun p. Renata Pieńkus.

W trakcie uroczystości  zabrali głos: Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Okliński oraz wychowawcy poszczególnych oddziałów.  Aleksandra Gajek w imieniu absolwentów złożyła podziękowania Dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za przekazywanie wiedzy i trud wychowania. Przedstawiciele abiturientów przekazali Sztandar Szkoły uczniom klas III. Następnie  wręczono nagrody i dyplomy uczniom kończącym edukację  za osiągnięcia w nauce, wyniki sportowe, reprezentowanie szkoły w konkursach, wysoką frekwencję. Żegnając społeczność ZS nr 2 absolwenci przedstawili prezentacje multimedialne, krótkie filmy, zdjęcia. Przypomniały one młodzieży cztery lata spędzone w szkole. Uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie klas III Technikum nr 2 oraz uświetniły ją występy zespołu muzyczno-wokalnego prowadzonego przez p. Grzegorza Dziurdziaka.

Drodzy Absolwenci!

Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.