Prezentacja zawodów ZS Nr 2 w ramach projektu Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu

Prezentacja zawodów ZS Nr 2
w ramach projektu Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu

Dnia 23 marca 2015 r. dyrektor p. K. Okliński, nauczyciele i uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie wzięli udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty pod hasłem „Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu” realizowanym w ramach Roku Szkoły Zawodowców. Celem głównym tego działania jest promocja szkolnictwa zawodowego wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców.
   Przedstawiciele naszej szkoły zachęcali zwiedzających do spróbowania swoich sił w zawodach: kelnera, technika hotelarstwa i piekarza. Gimnazjaliści mogli więc zarejestrować się w wirtualnym hotelu, poćwiczyć barmański styl flair, włączyć się do serwisu synchronicznego oraz upiec własnoręcznie zaplecioną chałkę.
   W prezentacji zawodów, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim, wzięli udział uczniowie: Kinga Kopyść, Katarzyna Beczek, Klaudia Guz, Klaudia Młynarczyk, Anita Tomasik, Patryk Kazana, Rafał Gdula, Kacper Smarz, Grzegorz Michalak, Adrian Murawiec, Daniel Latoch i Przemysław Kucharzak. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Lucyna Grono, p. Ewa Krüger, p. Dariusz Olszewski i p. Grzegorz Dziurdziak – nauczyciele przedmiotów zawodowych.