II Szkolny Dzień Kelnera

26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie uczniowie klas I-IV TK wzięli udział w międzyklasowym turnieju kelnerskim, który został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Kelnera.
   Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na różne aspekty pracy kelnera, zaprezentowanie przez uczniów umiejętności zawodowych, integracja zespołów klasowych i budowanie więzi branżowej.
   Młodzi kelnerzy zmagali się w konkurencjach zespołowych i indywidualnych. Wśród zmagań grupowych znalazły się: slalom z tacą kelnerską z kubkami napełnionymi wodą, bieg z jajkiem na tacy między przeszkodami, przygotowanie wiosennego nakrycia stołu oraz umieszczanie piłeczki do ping-ponga na kieliszku za pomocą miarki budowlanej. Zadania indywidualne dotyczyły: dekoracyjnego składania serwetek w różne wzory w wyznaczonym czasie, rozpoznawania z zamkniętymi oczami przedmiotów stanowiących wyposażenie zakładu gastronomicznego, dekorowania koktajli bezalkoholowych z udostępnionych produktów oraz umieszczenia jak największej ilości kieliszków do wina w jednej ręce.
Najwięcej emocji wzbudziły zadania: slalom z tacą, na której ustawiono kubeczki z wodą, bieg z jakiem na tacy między przeszkodami oraz umieszczenie piłeczki na kieliszku.
   Rywalizację klasową wygrali uczniowie klasy III TK. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były wybory Super Kelnera szkoły, którym okazał się Grzegorz Michalak (kl. III TK).
   Zwycięska klasa otrzymała talony do pobliskiej pizzerii. Wśród wszystkich uczniów rozlosowano drobne upominki.
   Imprezę zorganizowali: p. Lucyna Grono, p. Grzegorz Dziurdziak i p. Agnieszka Cichosz.