Przedstawiciele ZS Nr 2 w Łukowie na konferencji „Energetyka odnawialna – nowy model biznesowy Województwa Lubelskiego”

Przedstawiciele ZS Nr 2 w Łukowie na konferencji
„Energetyka odnawialna – nowy model biznesowy Województwa Lubelskiego”

Dnia 26 marca 2015 r. grupa uczniów z klasy II TE wzięła udział w konferencji pod tytułem: „Energetyka odnawialna – nowy model biznesowy Województwa Lubelskiego”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.
   Tematyka konferencji dotyczyła szeroko pojętej problematyki związanej z odnawialnymi źródłami energii. Uczestnicy konferencji wysłuchali szeregu wystąpień i wykładów. Wśród prelegentów byli m. in.: p. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Marceli Niezgoda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, p. Tomasz Adamczyk, zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Rady ds. Bezpieczeństwa Energetycznego, dyrektor URE w Lublinie czy p. Marek Szałas, dyrektor Rejestru Świadectw Pochodzenia - Towarowa Giełda Energii S.A.
   Konferencji towarzyszyła prezentacja oferty regionalnych firm i instytucji działających w obszarze energetyki odnawialnej np. producentów instalacji OZE, uczelni, instytucji otoczenia biznesu, banków.
   Przedstawiciele ZS Nr 2 w Łukowie wykorzystali pobyt na konferencji do rozmów na temat współpracy pomiędzy prezentującymi się firmami a szkołą.
   Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Dariusz Olszewski – kierownik szkolenia praktycznego i p. Paweł Salamończyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych.