Wycieczka religijno-patriotyczna

24 kwietnia odbyła się wycieczka religijno-patriotyczna w ramach projektu szkolnego klasy 3THK, którą zorganizował pan Damian Wyglądała przy wsparciu księdza Marka Wasilewskiego. Wycieczka obejmowała odwiedzenie takich miejscowości jak: Kock (Pomnik poświęcony gen. Franciszkowi Kleebergowi i jego żołnierzom, upamiętniający ostatnią bitwę Kampanii Wrześniowej; Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP; muzeum parafialne ukazujące historyczne losy Kocka), Wola Gułowska (Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września – Parafia Nawiedzenia NMP, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków), Okrzeja (Kopiec Henryka Sienkiewicza, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła) oraz Wola Okrzejska (Muzeum Henryka Sienkiewicza). Wycieczka stanowiła preludium do stworzenia wystawy religijno-patriotycznej naszego regionu.