PROJEKT POD HASŁEM „UZALEŻNIENIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA”

Klasa I TH pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Goławskiej, we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem Iwoną Kalczewską- koordynatorem  programu, realizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa projekt dotyczący uzależnień współczesnego człowieka. Efektem pracy młodzieży miała być prezentacja multimedialna. Społeczność klasowa I TH podjęła szereg działań, które przyczyniły się do realizacji projektu.

W dniu 20.09.2018r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach z bibliotekarzem I.Kalczewską dotyczących założeń programu, zalet czytania książek.  Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą biblioteki- zakupionymi w ramach NPRCZ książkami, w szczególności podejmującymi zagadnienie uzależnień. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat zagrożeń i problemów współczesnego człowieka. Zajęcia odbyły się podczas godzin wychowawczych w  dniach 22  i 29.11.2018 r. i były także elementem autorskiego programu realizowanego przez wychowawcę „Bezpieczeństwo w sieci”. Młodzież uczestniczyła w  lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H.Sienkiewicza w Łukowie. W klasie odbył się konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą uzależnień współczesnego człowieka. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Celem konkursu było ukazanie umiejętności wykorzystania informacji zaczerpniętych ze źródeł książkowych w tworzeniu własnego projektu, doskonalenie umiejętności przygotowania bibliografii oraz przybliżenie zagadnień uzależnień współczesnego człowieka. Uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie, sprawnością w zakresie wyszukiwania i selekcjonowania treści.

W konkursie na prezentację multimedialną dotyczącą uzależnień przyznano:

I miejsce- Klaudia Skwarek

II miejsce- Julia Gręzak i Wiktoria Dmowska