Przedstawiciele ZS Nr 2 na uroczystym odsłonięciu obelisku w Łukowie

19 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie, pod opieką nauczyciela historii p. Katarzyny Świderskiej, wzięli udział w uroczystości odsłonięcia obelisku upamiętniającego łukowską społeczność żydowską.
   W trakcie uroczystości uczniowie wysłuchali przemówienia dr Krzysztofa Czubaszka – inicjatora przedsięwzięcia, przedstawicieli władz lokalnych oraz zaproszonych gości z zagranicy, którzy wspominali swoich krewnych mieszkających w Łukowie. Po odsłonięciu tablicy ufundowanej przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie uczestnicy uroczystości udali się do Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Między nocą a dniem” w wykonaniu laureatów konkursów recytatorskich oraz wysłuchali prelekcji dr Krzysztofa Czubaszka „Społeczność żydowska w przedwojennym Łukowie”.

19.06.2015