Przyłączamy się do Akcji „Podaj mydło”!

„Podaj mydło” to akcja organizowana przez Fundację Redemptoris Misio. Polega ona na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu higieny i podniesienia poziomu świadomości zdrowotnej mieszkańców Afryki. Wystarczy zakupić i przynieść zwykłą kostkę mydła!
   Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło. Wszyscy powracający z misji podkreślają katastrofalny stan higieny. Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce.
   Dzieci uczęszczające do szkoły prowadzonej przez polskie zakonnice mają tzw. ”woreczki czystości” wyposażone w szczotki i pasty, małe ręczniczki, teraz będą miały również mydło. Dzięki nauce w misyjnej szkole mogą nabrać nawyków, których nie wyniosły w domu. Na przerwie myją zęby, a w klasach mają wiaderko z wodą i myją w nim ręce.
   Mydło można przekazywać wychowawcom lub p. Agnieszce Kołodziej albo p. Lucynie Grono do 29 października 2015r.
   Już 5 listopada z Poznania mydło wyruszy transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki.

akcja mydlo