Realizacja programu „ARS, czyli jak dbać o miłość”

W dniach 22-26.03.2021r. po raz kolejny jest organizowany cykl zajęć edukacyjno-profilaktycznych, wynikających z realizacji programu „ARS, czyli jak dbać o miłość”, przeznaczonych dla uczniów naszej szkoły. Wyjątkowość tego programu polega na nowoczesnym podejściu do profilaktyki uzależnień. W programie nie skupiono się na negatywnych skutkach zdrowotnych używania alkoholu, nikotyny i innych substancji psychoaktywnych, ale na wpływie używek na relacje międzyludzkie i wartości uznawane przez młodych ludzi za ważne, m.in. miłość, rodzina oraz bezpieczeństwo. Program „ARS…” od lutego 2018 jest w Bazie Programów Rekomendowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli.

Szkolny koordynator programu,

Magdalena Goławska