Red Hand Day – wyraź swój protest przeciwko udziałowi dzieci w wojnie!

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 przyłączyła się do globalnej akcji Red Hand Day obchodzonej w lutym od 2002 r. czyli od chwili wejścia w życie Fakultatywnego Protokołu do Konwencji Praw Dziecka o zakazie wykorzystywania dzieci poniżej 18. roku życia jako żołnierzy w konfliktach zbrojnych. Odbite na kartkach czerwone dłonie to symbol wsparcia ochrony dzieci w strefach wojny. Jest to też znak wyrażenia swojej dezaprobaty dla działań osób angażujących dzieci w konflikty zbrojne.
   Kartki z odciśniętymi rękoma są przekazywane do przedstawicieli różnych organizacji w celu wywarcia presji społecznej na podjęcie działań zapobiegających udziałowi dzieci w walkach wojennych. Nasze kartki zostaną przesłane do Organizacji Narodów Zjednoczonych.
   Przedsięwzięcie koordynowały p. A. Krasuska – Skiba oraz p. A. Cichosz.

wp 20150225 014