Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

„Chcesz być czymś w życiu, to się ucz,
Abyś nie zginął w tłumie;
Nauka to potęgi klucz,
W tym moc, co więcej umie.”
Ignacy Baliński

rozpoczęcie 1

4 września 2017 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Dyrektor szkoły, p. Krzysztof Okliński, serdecznie powitał grono pedagogiczne, pracowników szkoły, zaproszonych gości, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. W okolicznościowym przemówieniu omówił organizację pracy szkoły oraz przedstawił wychowawców klas pierwszych. Głos zabrał również p. Krzysztof Konstanty – Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego, który życzył młodzieży i nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych w nowym roku szkolnym. Ważnym momentem uroczystości było także uczczenie 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy IV THA pod opieką p. Katarzyny Świderskiej i p. Grzegorza Dziurdziaka. W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie drogi do szkoły, głos zabrał p. Piotr Płudowski, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uroczystość zakończyła się życzeniami kierowanymi do młodzieży i grona pedagogicznego.

rozpoczęcie 2