Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019.

Dyrektor szkoły, p. Krzysztof Okliński, serdecznie powitał grono pedagogiczne, pracowników szkoły, zaproszonych gości, uczniów klas pierwszych i ich rodziców oraz przedstawił wychowawców klas pierwszych. Głos zabrał również p. Krzysztof Konstanty – Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego, który życzył młodzieży i nauczycielom wielu sukcesów dydaktycznych w nowym roku szkolnym. Ważnym momentem uroczystości było także uczczenie 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji p. Katarzyna Świderska przygotowała przemówienie przybliżające istotne historyczne fakty. Uczniowie klasy ITHA pod opieką p. Anny Rychta i p. Grzegorza Dziurdziaka  przygotowali  montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie drogi do szkoły, głos zabrał p. Piotr Płudowski, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uroczystość zakończyła się życzeniami kierowanymi do młodzieży i grona pedagogicznego.