ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, który w ZS nr 2 będzie obchodzony 10 kwietnia 2018r.  Celem Światowej Organizacji Zdrowia, w rocznicę powstania której rokrocznie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Zgodnie z zasadą WHO wszyscy ludzie „powinni być w stanie realizować swoje prawo do najwyższego możliwego poziomu zdrowia”.

Tylko w chorobie ceni się zdrowie..., mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia będzie więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

W programie szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia:

- prezentacja programów edukacyjnych „ARS- czyli jak dbać o miłość” i „Wybierz życie-pierwszy krok”- p. M. Goławska

- prezentacja programów „Znamię- znam je?” oraz „Podstępne WZ”- p. A. Olszewska

- stanowisko pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru- p. K. Zdunek

- konkursy tematyczne- p.M. Madej, p. I. Opolska

na prezentację multimedialną

„Zdrowie-aktywność fizyczna-zagrożenia współczesnego Świata”

(zapis na pendrive, klasy II-III, praca grupowa)

• na plakat i hasło promujące zdrowie i aktywność fizyczną

(format A3, technika dowolna, klasy I-III, praca grupowa)

- konkurs plastyczny pod hasłem „Nałogi to złudna wolność”- p. M.Goławska

(format dowolny, technika dowolna, prace indywidualne)

- projekcja prezentacji multimedialnej „Zdrowe odżywianie mózgu”- p. E. Krȕger

- degustacja koktajli: oczyszczających, witaminizujących, regenerujących- p. E. Krȕger

- akcja SLOW FOOD -kontrpropozycja dla niszczącej człowieka kultury fast food- gazetka edukacyjna, ulotki informacyjne, stoiska z poczęstunkiem-p. L. Grono

- wizyta w Centrum Medycznym przy ulicy Warszawskiej -prelekcja na temat pofilaktyki zdrowia jamy ustnej i bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla chętnych uczniów - p. M. Goławska

- stanowisko informacyjne dotyczące działań profilaktycznych na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom i ochrony zdrowia- p.B. Baran i p.J.Łukasik, przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie z  Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. M. Goławska.