Szkolenie z Odnawialnych Źródeł Energii

29 listopada 2019r. uczniowie klas 1te i 3te  kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki   odnawialnej wzięli udział szkoleniu z Pomp ciepła i Słonecznych systemów grzewczych w Centrum OZE Ośrodka Kształcenia Zawodowego ELPRO Sp. z o.o. w Lublinie.

Celem szkolenia było przygotowanie do samodzielnego i kompleksowego wykonywania pracy – instalacji gruntowych i powietrznych pomp ciepła. Uczestnicy uczyli się doboru urządzeń, instalacji pomp ciepła i ich regulacji na podstawie bilansu c.o. i c.w.u. A także zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie wykorzystania technologii energetyki słoneczno-termicznej oraz montażu, instalacji i serwisowania kolektorów słonecznych.

Wyjazd zorganizował pan Paweł Salamończyk