SZKOLNY KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZĄ DEKORACJĘ STOŁU ŚWIATECZNEGO

REGULAMIN KONKURSU:

1. W konkursie może brać udział każdy uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie w dowolnej kategorii

2. Kategorie konkursu: indywidualnie (pracując w domu) oraz grupowo- od 2 do 4 osób ( w szkole na zajęciach praktycznych)

3. Zespoły (grupy) mogą liczyć maksymalnie 4 osoby

4. konkurs polega na nakryciu stołu świątecznego z wykorzystaniem podstawowych elementów:

- bielizna stołowa

- zastawa stołowa  (porcelanowa, szklana,  inne do wyboru: metalowa , drewniana),

- sztućce

A także;

- dekorację stołu (stroik, świece, ozdoby, lampki itd.- do wyboru w zależności od kreatywności autorów)

Zdjęcia stołu świątecznego (nawiązującego do Świat Bożego Narodzenia) można wysłać do oceny Komisji Konkursowej do piątku 18 grudnia. Na adres : konkurszs2@onet.pl

Obowiązuje zasada: maksymalnie 2 zdjęcia jednego stołu

5. Uczestnicy mogą korzystać z zasobów szkolnych (szkło, porcelana, bielizna stołowa, sztućce, szkło) tylko jeśli wykonują prace konkursowe w szkole pod opieką nauczyciela (lub po zajęciach ale również pod opieką nauczyciela). Ozdoby i inne elementy dekoracyjne musza zapewnić we własnym zakresie.

6. Klasa może być reprezentowana przez jeden lub więcej zespołów.  Na zdjęciu musi być widoczna wizytówka zespołu/ klasy np. Klasa II T.. lub Grupa 2 Klasa II T... W opisie zdjęcia musza być nazwiska osób- członków zespołu.

7. Osoby biorące udział w konkursie indywidualnie- pracują we własnym domu i wykorzystują własne zasoby.  Wizytówka stołu musi zawierać Imię i nazwisko autora projektu oraz oznaczenie klasy np. Jan Kowalski – klasa II T

8. Kryteria oceniania:

Oryginalny pomysł na dekorację

Estetyka wykonania

Pracochłonność

Efekt wizualny, ( w tym jakość zdjęcia)

Znajomość  zasad nakrywania stołu

9. Komisja konkursowa  (Nauczyciel przedmiotów zawodowych, kierownik szkolenia praktycznego, przedstawiciel samorządu Uczniowskiego) wyłoni trzy najlepsze prace w każdej z dwóch kategorii

10. Zwycięzcy otrzymają w nagrodę ocenę celującą z jednego z przedmiotów zawodowych (w przypadku szkół branżowych w zawodach innych niż kucharz- do ustalenia), niespodzianki oraz publikację informacji o wynikach konkursu na stronie szkoły .

Organizator konkursu

Agata Skwara