TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Dnia 10 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie odbyło się spotkanie z wolontariuszkami fundacji DKMS, które przekazały szczegółowe informacje dotyczące dawstwa szpiku. Statystyki są przerażające- w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Potencjalnych dawców szpiku musi przybywać. Pobieranie komórek macierzystych trwa bardzo krótko, a ma tak wielką moc.
   Uczniowie z klas: III TK, III THA, III LO, III WA, III WB, III WC oraz IV TK zapoznali się z informacjami, które pomogą im podjąć decyzję o zostaniu potencjalnymi dawcami szpiku kostnego oraz usłyszeli o zasadach rejestracji. Wolontariuszki omówiły prawne procedury przeszczepu komórek macierzystych oraz metody pobrania komórek. Spotkanie zorganizowała p. Anita Olszewska- pedagog szkolny.

Osoby, które chcę zostać potencjalnymi dawcami komórek macierzystych, mogą zgłaszać się do pedagoga szkolnego. Dnia 17 kwietnia p. Anita Olszewska organizuje grupowe wyjście do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie w celu rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

ddsk1 ddsk