Uczniowie ZS Nr 2 na spotkaniu autorskim z fraszkopisarzem Januszem Sipkowskim

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności ,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”
Cycero

Uczniowie ZS Nr 2 na spotkaniu autorskim
z fraszkopisarzem Januszem Sipkowskim

Dnia 14.04.2016 r. młodzież z klas: I TK i III THB ZS Nr 2 w Łukowie, pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Joanny Pucyk, wzięła udział w spotkaniu z autorem fraszek p. Januszem Sipkowskim, które odbyło się w łukowskim Domu Książki. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ustanowionego podczas 28 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, który przypada na 23 kwietnia.
   W trakcie spotkania J. Sipkowski nie tylko zaprezentował obecnym wybrane fraszki z tomu „ Pęk ostów”, ale przybliżył również historię tego popularnego gatunku literackiego. Autor w swoim wystąpieniu odwoływał się do dorobku artystycznego innych fraszkopisarzy: Jana Kochanowskiego, Wacława Potockiego, Juliana Tuwima czy Jana Sztaudyngera.
   Spotkanie z autorem dostarczyło uczniom wielu miłych artystycznych wrażeń. Było też okazją do wymiany z fraszkopisarzem osobistych doświadczeń przez uczniów próbujących swych sił w trudnej sztuce poetyckiej. Rozmowy dotyczyły zarówno zagadnień warsztatu pisarskiego, jak i inwencji łukowskiego literata.
   Młodzież i opiekun dziękują serdecznie p. Lidii Nowickiej – pracownikowi Domu Książki w Łukowie za zaproszenie na interesujące spotkanie.

spotkanie14.4.16