Udział uczniów w Dniu Kreatywności

Dnia 22.05.2015r. uczniowie naszej szkoły z klas: I WA, I THA, II THB, II TE oraz III WC uczestniczyli w „Dniu Kreatywności” na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Podczas tego wydarzenia każdy miał możliwość sprawdzenia, jak bardzo jest pomysłowy oraz w którym obszarze kreatywności radzi sobie najlepiej.
   Głównym celem wyjazdu był udział w warsztatach i zapoznanie się z efektywnymi technikami. Pierwszy warsztat dotyczył kreatywnych metod nauki i zapamiętywania informacji. Uczestnicy poznali mnemotechniki oparte na rysowaniu, tworzeniu obrazów mentalnych oraz używaniu wypowiedzi słownych. Podczas kolejnego warsztatu, w atmosferze zabawy, uczestnicy zaznajomili się z kreatywnymi ćwiczeniami i zagadkami. Była to okazja do przekonania się, w jakiej dziedzinie twórczego działania młodzież czuje się najlepiej.
   Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Kintop oraz p. Elwira Janiak.

20150522 110823