Udział ZS Nr 2 w Nocy Muzeów

noc muzeów

9 uczniów z klas ITH,IITK,IIITK 20 maja 2017 r. wzięło udział w imprezie „Żywa lekcja historii” zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Licznie zgromadzeni, tego wieczoru w placówce muzealnej goście mieli możliwość przenieść się na chwilę do epoki średniowiecza i podziwiać pokaz walki Templariuszy z Zakonu Rycerskiego Ziemi Międzyrzeckiej oraz Załogi Obronnej Kasztelu Łuków. Mieszkańcy naszego regionu mogli poznać elementy uzbrojenia rycerzy .Młodzież naszej szkoły zwiedziła trzy nowe wystawy przygotowane przez pracowników łukowskiego muzeum. Pierwsza z nich przedstawiała najważniejsze wydarzenia z przeszłości Łukowa i Ziemi Łukowskiej. Druga ekspozycja prezentowała historię Zakonu Templariuszy i jego związki z naszą „małą ojczyzną”. Trzecia wystawa dotyczyła historii mieszkańców Łukowa pochodzenia żydowskiego. Na dziedzińcu muzealnym uczniowie ZS NR 2 degustowali średniowieczne potrawy oraz kawę po saraceńsku, obserwowali także żmudny proces wybijania pamiątkowych monet. Największą atrakcją tego wieczoru okazał się „Taniec z ogniem” oraz koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu”Viatores”.Wyjście do Muzeum Regionalnego w Łukowie zorganizowały: Joanna Pucyk, Katarzyna Świderska , Iwona Świć.