Udział ZS nr 2 w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Nad Niemnem”

9 września 2023 r. odbyła się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Łukowie zapoczątkowana  w 2012 r. ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. W tym roku wszyscy mogli poznać wybitne arcydzieło Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu” – te słowa wypowiedział Prezydent RP Andrzej Duda, prezentując walory dzieła. Dziesięciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Joanny Pucyk przybyło  do Parku Miejskiego, by wysłuchać obszernych fragmentów dzieła Elizy Orzeszkowej w wykonaniu zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych, czytelników Miejskiej Biblioteki w Łukowie i mieszkańców naszego miasta.
          Miło nam poinformować, że obszerny fragment dzieła zaprezentował podczas imprezy czytelniczej dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie - p. Krzysztof Okliński.