UWAGA AKCJA!

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ

W AKCJĘ ZBIERANIA OKULARÓW DLA POTRZEBUJĄCYCH W AFRYCE.

Zbieramy:

– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych

– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)

Jak przygotować okulary?

1. Sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.

2. Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.

3. Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je. Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) – najlepiej w tej kolejności.

4. Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków.

Przygotowane okulary można przynieść do GABINETU POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ (gabinet pani pielęgniarki) lub do p. Agaty Krasuskiej-Skiba do dnia 27.09.2019r.