Walentynka z Aleksandrem Fredro

Zapraszamy uczniów ZS nr 2 do udziału w Ogólnoszkolnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Walentynka z Aleksandrem Fredro”. Ten wybitny komediopisarz epoki romantyzmu jest patronem Roku 2023. Jego twórczość wyróżnia się na tle epoki. Jako jeden z nielicznych autorów pisał w swoich utworach o miłości szczęśliwej, spełnionej. Teatry polskie często wystawiają na scenie komedie Fredry. Do najpopularniejszych należą: „Zemsta”, „Pan Jowialski”, „Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca”. Głównym celem konkursu jest upamiętnienie sylwetki Aleksandra Fredry oraz rozwijanie kreatywności uczniów.

Konkurs polega na wykonaniu fotografii własnoręcznie wykonanej Walentynki z cytatem  o miłości zaczerpniętym z dzieł Aleksandra Fredry. Na fotografii można umieścić także książkę tego autora. Jury oceni: zgodność pracy z tematyką konkursową, oryginalność ujęcia tematu, walory estetyczne pracy. Zdjęcia należy przesłać na adres: jopuzs2@onet.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 lutego 2023 roku. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają nagrody.

Organizatorkami konkursu są: p. Joanna Pucyk i p. Bożena Gałąska-Wiśniewska.