Wycieczka do Białowieży

Białowieża 2017

W dniach 29 - 31 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie, pod opieką p.Rafała Pycki i p.Adama Suleja, udali się na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego. W drodze do Białowieży uczestnicy wycieczki odwiedzili Świętą Górę Grabarkę- najważniejsze miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce.
W programie wyjazdu znalazły się atrakcje: zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów, wędrówka Szlakiem Dębów Królewskich, udział w warsztatach prowadzonych w Muzeum Przyrodniczym oraz Rezerwacie Ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego.
Ostatniego dnia wycieczki młodzież wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Narewką. Wspólne pokonywanie nurtu rzeki wprawiło wszystkich w dobry humor i zintegrowało uczestników wycieczki.
Uczniowie ZS nr 2 gościli w Gospodarstwie Agroturystycznym „Bora Zdrój” w Lewkowie Nowym- pięknym miejscu otoczonym wodą i drzewami Puszczy Lackiej.