Wycieczka Kraków – Zator – Wieliczka

W dniach 8-10 maja grupa 21 uczniów wraz z opiekunami: p.  Anną Przeździak i p. Piotrem Lipińskim, brała udział w trzydniowej wycieczce. W grodzie Kraka zwiedzaliśmy Stare Miasto, Wawel, Krakowski Rynek, Sukiennice, Wieżę Ratuszową oraz najsłynniejszy kościół Krakowa czyli kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza.

Popołudnie w Krakowie spędziliśmy w Laserparku. Na ponad 550 m2 przestrzeni młodzież próbowała swoich sił w laserowym painballu. Pełna tajemnic arena dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń; na chwilę zapomnieliśmy o szkole i poczuliśmy się jak bohaterowie filmu lub gry komputerowej.

Drugi dzień to szaleństwa w największym rodzinnym parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Znajduje się tam siedem stref tematycznych, 130 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne. Dzień dostarczył mnóstwa wrażeń. Wieczorem mięliśmy ognisko, wspólne tańce i śpiewy oraz zabawy integracyjne.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Eksplorowaliśmy Trasę Górniczą. Każdy z uczestników zwiedzania został wyposażony  w profesjonalny ekwipunek; w roboczych kombinezonach wyruszyliśmy pod opieką przewodnika – przodowego do podziemi kopalni, aby zdobyć pierwsze szlify w zawodzie górnika. Na śmiałków czekały prawdziwe górnicze zadania, których wykonanie oceniał przodowy. Nie było czasu na nudę. Prace, z którymi się zmierzyliśmy jako adepci górniczego fachu to między innymi pomiar stężenia metanu, wyplatanie lin, sprawne posługiwanie się mapą, a nawet łopatą. Pracy było co nie miara, ale i satysfakcja ogromna. Na zakończenie wyprawy każdy otrzymał od przodowego nagrodę - certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

Wycieczkę zorganizowała pani Anna Przeździak.