Wycieczka uczniów ZS nr 2 do Lublina

9 X 2019 r. 18 uczniów klas ITEG,III TK,IVTH  udało się na wycieczkę do Lublina.  Najpierw uczniowie odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy i wzięli udział w instalacji performance inspirowanej „Dżumą” Alberta Camusa. To dzieło francuskiego noblisty przedstawia mieszkańców Oranu, miasta  ogarniętego epidemią zarazy. Różne postawy bohaterów  wobec dżumy stanowią kanwę utworu. Uczestnicy instalacji performatywnej nie tylko  poznali  rozmaite aspekty  czyhającej wokół epidemii i badali  stan gotowości na jej nadejście ,ale próbowali też  odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest dzisiaj, w XXI w. bakcyl dżumy  i jak się przed nim obronić. Widzowie zastanawiali się równocześnie, jaką postawę przybrać wobec zarazy. Po zakończeniu instalacji uczniowie wzięli udział w warsztatach , które przybliżały odbiór tego dzieła. Praca w grupach polegała na charakterystyce bohaterów , interpretacji tytułu, wyszczególnieniu uniwersalnych treści. Drugim etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. W skansenie nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ”Ginące zawody”. Prowadząca zajęcia przybliżyła teoretycznie i praktycznie specyfikę zawodów: powroźnika, łyżkarza, tkacza i pszczelarza. Warsztaty w Lublinie przyczyniły się do rozwijania pasji poznawczych młodzieży.

Wyjazd zorganizowały: p. Joanna Pucyk-nauczycielka języka polskiego oraz p. Bożena Wiśniewska- Gałąska-nauczycielka geografii.