Wyjazd edukacyjny uczniów ZS nr 2 do Nałęczowa i Wąwolnicy

03.10.2024 r. uczniowie z klas  I-III kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Nałęczowa i Wąwolnicy.

Pierwszym etapem podróży był największy na Lubelszczyźnie Hotel Arche, który swoje funkcjonowanie rozpoczął w czerwcu 2024 roku. Uczniowie mieli możliwość obserwować pracę działu recepcji, housekeepingu, a także kuchni. Odwiedzili magazyny i pomieszczenia socjalne, strefę Wellness&Spa z wewnętrznym basenem, strefą saun, jacuzzi i grotą solną oraz strefą rehabilitacji. Wszyscy podziwiali wystrój wnętrz  sal konferencyjnych i bankietowych. Pan Dyrektor hotelu i Pani Manager ds. promocji i sprzedaży opowiedzieli młodzieży o swojej żmudnej drodze kariery zawodowej, zachęcając jednocześnie uczestników wycieczki do realizacji swoich marzeń związanych z wykonywaniem przyszłego zawodu. Uczniowie, w towarzystwie w/w pracowników, zwiedzili pokoje i apartamenty hotelowe, następnie udali się do Restauracji Retro na obiad.

Drugim etapem wyjazdu była Manufaktura  Delisis w Wąwolnicy, gdzie młodzież uczestniczyła w warsztatach z robienia czekolady. Na wstępie prowadząca przedstawiła prezentację dotyczącą historii powstania oraz różnych gatunków czekolady. Uczniowie przystąpili do wykonywania ulubionego przez pokolenia smakołyku. Nauczyli się temperować czekoladę, dobierali dodatki i wlewali masę czekoladową do specjalnych form z poliwęglanu. Na koniec doskonalili sztukę dekoracji swoich wyrobów.

Wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni powrócili do domów.

Wyjazd edukacyjny zorganizowały: p. Anna Przeździak i p. Joanna Pucyk.