XX Jubileuszowe „Mikołajki”

6 grudnia w imieniny Mikołaja w naszej szkole miał miejsce szczególny jubileusz. Otóż na sali gimnastycznej odbyły się 20- te „Mikołajki”. Było to spotkanie integracyjne uczniów Zespołu Szkół nr 2 z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Łukowie. Zaproszenie na te wyjątkową uroczystość przyjęli: Burmistrz miasta Łuków Pan Paweł Krasuski, Dyrektor ZS nr 2 Pani Halina Jończyk, dyrektorzy obu współpracujących i spotykających się placówek- Dyrektor DPS siostra Anna Andrzejuk oraz Dyrektor ZS nr 2 Pan Krzysztof Okliński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Nowok a także nasi absolwenci z klas integracyjnych: Paweł i Przemek ze swoimi Rodzicami. Nie zabrakło również tych, dla których rok rocznie organizowane są te spotkania- wychowankowie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego w Łukowie. 

Po przemówieniach szanownych Gości, młodzież szkolna prezentowała swoje umiejętności oraz talenty:

pokaz carvingu- wycinanie w owocach- Marta z 4 th i Piotrek z 2 th

sztuka baristyczna- przygotowanie kawy- Weronika 4 tk i Serhii z 3 tk

sztuka barmańska- przygotowanie drinków- Jakub 4 tk i Jarek 3 tk 

przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana”- klasa 1 thga

zespół wokalny- 24 uczniów

dekoracja- Gabriela 1 tk, Magda 2 th, Klaudia 2 th, Klaudia 4 th.


Kolejnym punktem naszego „święta integracji” była część plastyczna- wykonanie czapek mikołajkowych- przygotowana przez Panią Iwonę Świć oraz wyścigi z wrzucaniem piłek do worków mikołajowych poprowadzona przez Panią Bożenę Wiśniewską- Gałąskę. Wspaniałe przedstawienie przygotowała Pani Anna Przeździak. Jak przystało na jubileusz był też pyszny tort przygotowany przez mistrzynie kulinarne: Panią Ewę Krüger oraz Panią Lucynę Grono. Na zakończenie przybył ten szczególny i z utęsknieniem wyczekiwany przez wszystkich Gość- Święty Mikołaj. Każdy z podopiecznych DPS otrzymał podarunek, a w nim m.in. przygotowane przez uczniów klasy 3 wb ciasteczka. Całe spotkanie uświetniał wykonaniem piosenek i kolęd szkolny chór pod opieką Pana Grzegorza Dziurdziaka. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z brodatym Gościem. 

„Mikołajki” przygotowywało 60 uczniów. Do zobaczenia już za rok!

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu jubileuszowych „Mikołajek” oraz dotychczasową pomoc w spotkaniach integracyjnych!!!

Damian ZawadzkiGaleria