Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Jesteście młodzi, więc śmiało przed siebie
Dążcie z słoneczną pieśnią odrodzenia.
Strach w sercach trzeba ukryć na dnie
I patrzeć w niebo na lot orłów szumny,
A nie opuszczać ręce swe bezwładnie,
Gdy wicher  zawodu skrzydłem w nas uderzy.
Bo nam nie trzeba tchórzów, lecz rycerzy.
Wincenty Pol

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów czwartych klas Technikum Nr 2, którzy kształcili się w zawodach: technik hotelarstwa i kelner oraz słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 dla Dorosłych.
   W akademii udział wzięli: dyrektor szkoły p. Krzysztof Okliński, wicedyrektorzy: p. Krystyna Konieczna i p. Katarzyna Celińska, kierownik szkolenia praktycznego p. Dariusz Olszewski oraz wychowawcy i uczniowie klas: IV TH A – wychowawca p. Piotr Płudowski, IV TH B – wychowawca p. Lucyna Grono oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 dla Dorosłych - opiekun p. Agnieszka Zarzycka.
   W  trakcie uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Okliński oraz wychowawcy poszczególnych oddziałów. Absolwenci przekazali Sztandar Szkoły młodszym kolegom. Rozdane zostały nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i inne aktywności szkolne. Wręczaniu świadectw maturalnych towarzyszyły prezentacje multimedialne przygotowane przez absolwentów, które przypomniały o wspólnie spędzonych chwilach. Nie zabrakło też ostatnich wspólnych grupowych zdjęć.
   Akademię przygotowali uczniowie klas: III TH A, III TH B, III TE i III TK pod opieką: p. Renaty Pieńkus, p. Grzegorza Dziurdziak, p. A. Cichosz i p. R. Pycki.

dsc00047maturzysci2016