ZS nr 2 NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jest to coraz bardziej powszechne zaburzenie, dlatego istnieje ogromna potrzeba informowania i uświadamiania ludziom czym jest i w jaki sposób się przejawia.

Społeczność ZS nr 2 w Łukowie po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta. W ramach solidarności z ludźmi dotkniętymi autyzmem uczniowie i pracownicy szkoły

11 kwietnia ubrali się na niebiesko. Opracowano  ulotki i materiały edukacyjne, które rozpowszechniano wśród całej społeczności szkolnej. Młodzież, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat,  miała okazję skorzystać ze specjalne przygotowanych stoisk informacyjnych dotyczących zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Dodatkowo uczniowie wraz z opiekunami tego samego dnia wzięli udział w Niebieskim Biegu zorganizowanym z inicjatywy Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: I THA, I TK oraz III TTŻ. Warunkiem udziału w imprezie było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu w tym kolorze. Po zakończeniu biegu każda z placówek, która wzięła udział w akcji, otrzymała pamiątkowy dyplom.

Uczniowie ZS nr 2 w Łukowie spotkali się również z przedstawicielkami Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin „Labirynt”. Prelekcję, która miała na celu budowanie świadomości wśród społeczeństwa szkolnego na temat tego zaburzenia, wygłosiła P. Grażyna Kulik.

Wszystkie przedsięwzięcia w ramach Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu w naszej szkole koordynowane były przez: p.A.Olszewską, p.E.Klimiuk, p.M.Kintop, p.I.Świć i p.K.Świderską.