12 października 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie, odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele, a także pracownicy placówek oświatowych, dla których Powiat Łukowski jest organem prowadzącym.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Starosty Łukowskiego – p. Janusza Kozioła, który serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie młodego pokolenia. 

Spośród wielu zaproszonych gości,  głos zabrali: p. Edward Leśniak reprezentujący Senatora Rzeczpospolitej Polskiej - p. Stanisława Gogacza, p. Marek Kopeć  występujący w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego - p. Sławomira Sosnowskiego oraz p. Kacper Mościcki reprezentujący Posła na Sejm RP - p. Krzysztofa Głuchowskiego. Ich słowa kierowane do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty, podkreślały wyjątkowość  obchodzonego święta i przypominały o wielkiej wartości jaką jest wykształcenie. 

Czytaj więcej

Dnia 11 października w Lublinie odbył się Finał Województwa w Lidze Lekkoatletycznej LICEALIADA 2018/2019. W zawodach tych wzięło udział aż 5 zawodników Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie (najwięcej ze wszystkich szkół powiatu łukowskiego). Nasza reprezentacja przywiozła z tych zawodów dwa medale i dwa rekordy szkoły.

Czytaj więcej

W dniu 8 października w ZS nr 2 w Łukowie miał miejsce koncert  uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Wystąpiło  8 młodych wykonawców grających na takich instrumentach jak:  saksofon, akordeon, skrzypce, gitara, klarnet puzon i flet poprzeczny. Publiczność usłyszała utwory Vivaldiego, Riedinga i innych znanych kompozytorów. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w grę muzyków, każdego z nich nagradzając gromkimi brawami. Przed występem każdego z wykonawców, nauczyciele ze szkoły muzycznej przybliżyli młodzieży ZS nr 2 historię i budowę każdego z instrumentów pojawiających się na scenie. Mamy nadzieję , że udział w tym wydarzeniu stanie się inspiracją do poznawania wybitnych utworów muzyki klasycznej. 


Czytaj więcej

W ubiegłym roku szkolnym to przedsięwzięcie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pudełka na nakrętki znajdują się na korytarzach w szkole. Nakrętki przekażemy  Mai Przegalińskiej.

Bliższe informacje w pokoju 48.

Czytaj więcej

27 września 2018 roku, młodzież klasy IV THA pod opieką p. Justyny ostrzyżek, wzięła udział w Salonie Maturzystów . Wydarzenie odbyło się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z  ofertą studiów na różnych uczelniach z regionu i Polski, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Wizyta na Salonie pomoże uczniom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia. 


Czytaj więcej

2 października 2018 r. 5 uczniów z klas: II WB,III THB,ITE  uczestniczyło w spotkaniu z lokalnym artystą w Klubie Kamena mieszczącym się w Łukowskim Ośrodku Kultury.  Rozmowę z Panem Jerzym Majkiem  przeprowadziła Pani Zofia Kamola. Zaproszony gość jest autorem rzeźby, rysunku, malarstwa oraz pasjonatem fotografii .Zgromadzeni w Galerii Prowizorium uczestnicy spotkania poznali tajniki warsztatu twórcy oraz dowiedzieli się, jak przebiegała jego kariera artystyczna.

Czytaj więcej

Dnia 27 września klasy ITH, ITK i ITE  udały się na wycieczkę do Siedlec. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III edycji warsztatów z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowanych przez Studium Języków Obcych i Dział Promocji Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. 

Czytaj więcej

26 września 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 odbyła się prelekcja dla rodziców na temat: „Zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży - współczesna epidemia”. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach autorskiego programu pedagoga szkolnego ,,Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie”. 

Czytaj więcej

 Młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie wzięli udział lub sami poprowadzili szereg działań związanych z tym świętem.

Czytaj więcej

W związku z ogłoszeniem 26 września przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków  uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie postanowili wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie tegorocznej edycji Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. 

Czytaj więcej