Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 Wakacyjne płatne staże zawodowe

   Dla uczestników projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków UE minione wakacje były czasem nie tylko wypoczynku, ale i wytężonej pracy. 53 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 kształcących się
w zawodach: technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, technik hotelarstwa, kelner, monter sieci, urządzeń i instalacji sanitarnych oraz elektryk w dniach: 30.06 – 25.07.2014 r. oraz 28.07 – 22.08. 2014 r. wzięło udział w płatnych stażach zawodowych.
   Przyszli technicy hotelarstwa i kelnerzy staże odbywali w hotelach: Aquarius*****
w Kołobrzegu, Haffner***** w Sopocie, Sheraton*** i Westin*** w Warszawie, Metropolitan Boutique***** w Krakowie oraz Hotelu Grochowski i Klubie Decybel
w Łukowie. Uczniowie kierunku technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej oraz hydraulicy i elektrycy odbywali wakacyjne staże w firmach zajmujących się produkcją i montażem urządzeń związanych z pozyskiwaniem energii odnawialnej: Megatem i Eco-energia, Mont-San w Lublinie oraz Energoterm i Radzikowski Krzysztof – GROK w Łukowie.
   W trakcie czterotygodniowych staży wiedzę nabytą w szkole stażyści stosowali w praktyce. Zapoznawali się z funkcjonowaniem obiektu noclegowego oraz pracą w branży ekoenergetycznej i budowlanej. Pod okiem pracowników szkolili umiejętności w zakresie obsługi gości hotelowych i konsumentów w lokalach gastronomicznych oraz montażu urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.
Staże przyniosły korzyść przede wszystkim uczniom w postaci nawiązania nowych kontaktów zawodowych oraz zdobycia doświadczenia cenionego na rynku pracy.
   Młodzież miała zapewnione: zakwaterowanie, wyżywienie oraz odzież roboczą i zwrot kosztów przejazdu. Za swoją pracę uczniowie dostali wynagrodzenie w wysokości 1500 zł.

 

 

W ramach projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego”, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyjazdu na staże edukacyjne. Ich program wykraczał poza podstawę programową, dzięki czemu uczniowie mogli zdobyć nową wiedzę, praktyczne umiejętności, doświadczenie zawodowe dostosowane do rynku pracy a także poznać swój zawód z praktycznej jego strony. W roku szkolnym 2012/2013 na staż wyjechało 42 uczniów a w roku szkolnym 2013/2014 53 uczniów. Uczniowie klas hotelarskich i kelnerskich odbywali staże w takich hotelach jak: Westin, Sheraton, Aquarius, Metropolitan i Haffner. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, monter sieci , urządzeń i instalacji sanitarnych i elektryk odbywali staże w firmach: Eco-energia, Megatem, Mont-San, Energoterm i GROK. Czas trwania stażu to cztery tygodnie lipca lub sierpnia. Uczniowie mieli zapewnione wyżywienie, nocleg, odzież roboczą, zwrot kosztów dojazdu oraz otrzymali stypendium stażowe. Łącznie na staże wyjechało już 95 uczniów. W roku szkolnym 2014/2015 w stażu może uczestniczyć 39 uczniów a jednym z ciekawszych miejsc będzie wyjazd do Niemiec związany ze specyfikacją zawodu OZE.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Materiały

Nauczyciele