GIMNAZJALISTO!!! Przyjdź zapoznaj się z ofertą ZS2 !!!

Czytaj więcej

Zapraszamy uczniów klas IV do odwiedzenia stanowiska informacyjnego w bibliotece szkolnej dotyczącego planowania dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj więcej

Dnia 19 kwietnia br. uczniowie klas: IV TK i IV TH pod opieką wychowawców: p. A. Skwary i p. M.Goławskiej udała się na wizytę do Medycznego Studium Zawodowego im. Janusza Korczaka w Łukowie. Celem wizyty było przybliżenie młodzieży oferty edukacyjnej placówki oraz warunków rekrutacji na przyszły rok szkolny. Młodzież miała także okazję obejrzenia bazy dydaktycznej szkoły, co niewątpliwie wpłynęło na poznanie specyfiki poszczególnych kierunków.


Czytaj więcej

Uczniowie klasy IV TH wzięli udział w cyklu zajęć mających na celu przygotowanie młodzieży do podjęcia trafnej decyzji edukacyjnej i zawodowej, kształcenie kompetencji i rozeznania na rynku pracy oraz poszerzenie horyzontów i zwiększenie perspektyw mobilności zawodowej uczniów. 

Czytaj więcej

W Zespole Szkół nr 2 w Łukowie od 17 do 24 kwietnia trwa akcja związana ze zbiórką elektrośmieci. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do Ogólnopolskiego Programu Moje Miasto Bez Elektorśmieci i oddania niepotrzebnego sprzętu elektronicznego.  Zgromadzony sprzęt zostanie odebrany z naszej szkoły  przez odpowiednią firmę. Na korytarzach w szkole znajdują się specjalnie oznaczone pudełka do których  można wrzucać baterie. 

Czytaj więcej

Młodzież naszej szkoły bierze udział w wielu warsztatach, szkoleniach i wyjazdach związanych z zawodem, w którym się kształci. Uczniowie często podejmują także pracę, podpisują umowę i muszą pamiętać o wielu sprawach urzędowych z tym związanych. Jedną z nich jest konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, którego termin kończy się w kwietniu każdego roku.  


Czytaj więcej

W dniach 16 – 17 kwietnia grupa maturzystów z naszej szkoły uczestniczyła w 2 dniowej pielgrzymce.  Zwiedzane Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie było okazją do zapoznania się w największymi sanktuariami Europy w miniaturze ( zdjęcie). 

Czytaj więcej

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem.

Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz,

nigdy nie uda ci się sprawić,

aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin

Czytaj więcej

Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia, których tematem przewodnim było „Zdrowie dla wszystkich”. Tylko w chorobie ceni się zdrowie..., mówi jedno z popularnych haseł. Światowy Dzień Zdrowia był więc najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. 

Czytaj więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w V Szkolnym Konkursie Barmańskim BARMAN JUNIOR 2018

Czytaj więcej