Uczniowie ZS2 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Łukowie

W dniu 21 maja 2018 r. grupa uczniów z klas: II WB, III WB i III WC, miała możliwość zapoznania się ze specyfiką Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowie. Pan A. Czubaszek pełniący funkcję kierownika placówki, przekazał uczniom informacje na temat możliwości zatrudnienia i rodzaju wykonywanych prac w ZAZ –ie. Młodzież zwiedziła również Warsztaty Terapii Zajęciowej. Spotkanie poprowadziła pani A. Filip – kierownik łukowskich WTZ. Zapoznała ona uczniów z istniejącymi pracowniami i specyfiką zajęć w nich realizowanych oraz z możliwościami rehabilitacji i ciekawych wycieczek. W programie wyjścia było także zwiedzanie zorganizowanej w galerii Prowizorium ŁOK wystawy prac Weroniki Michalak – licealistki Liceum w Mińsku Mazowieckim.

Celem wycieczki zorganizowanej przez nauczycieli przedmiotów zawodowych – p. Lucynę Grono i p. Małgorzatę Kintop, było wskazanie uczniom możliwości funkcjonowania na rynku pracy oraz ciekawych spotkań z kulturą.