ZS nr 2 w finale XII Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego „Rok przed dyplomem”

29 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie: Aleksandra Urbanek z kl. III TH A i Damian Ostrysz z kl. III TE wzięli udział w konferencji podsumowującej XII międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem”, którego organizatorami są: LSCDN i ZSEn w Lublinie.

Aleksandra Urbanek i Damian Ostrysz zostali laureatami tego konkursu zajmując trzecie miejsce podczas zmagań w swoich kwalifikacjach: T. 12 w zawodzie technik hotelarstwa i B. 22 w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Celem dwuetapowego przedsięwzięcia było utrwalenie procedur egzaminu oraz  pogłębienie znajomości wymagań na poszczególne kwalifikacje w zawodach, a także doskonalenie: prezentowania przez uczniów wiadomości i umiejętności nabytych podczas zajęć edukacyjnych i umiejętności rozwiązywania zadań problemowych.

W etapie regionalnym wzięło udział 267 uczniów klas technicznych z 25 szkół z województwa lubelskiego.

Oli i Damianowi gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, który odbędzie się już za pół roku!