23 maja 2024 r. uczniowie klasy 1 BC wraz z koleżankami i kolegami z klas: 1 BB, 1 TŻ, 2 TŻA, 2 TŻB, 2 TEK udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Młodzież miała okazję obejrzeć galerię wystawy stałej kultury i dziedzictwa polskich Żydów oraz wystawę czasową "(po) Żydowskie". Uczniowie poznali wspólne dzieje społeczności żydowskiej i polskiej. Drugim punktem programu była wizyta w Be Happy Museum, gdzie uczniowie mieli okazję porobić zdjęcia i nakręcić filmiki w bajkowo kolorowej scenerii. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Katarzyna Świderska i p. Jakub Wiatr.
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły – Maja Błażejczyk z kl. IV TH oraz Anna Kuśmierz z kl. II BC, otrzymały nagrody w powiatowym czytelniczo - prasowym konkursie pod hasłem „Czesław Miłosz – polski poeta, prozaik i noblista” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie. Gratulujemy!
27 maja przedszkolaki z oddziału zerówkowego w SP nr 5 w Łukowie, wzięły udział w nietypowych zajęciach - wysłuchały krótkiego wykładu na temat witamin, a następnie wykonały pyszne owocowe sałatki. Trenowały obieranie i krojenie owoców oraz komponowanie smaków. Warsztaty poprowadziła p. Anna Przeździak - nauczyciel przedmiotów zawodowych.
22 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Przyspieszony termin wynikał z tego, że duża część młodzieży, odbywa w czerwcu praktykę zawodową. Uczniowie klasy II TH wspólnie z wychowawczynią - p. Anną Przeździak, przygotowali słodki poczęstunek - pyszne sałatki owocowe i lemoniady. Uczniowie mogli poczuć się wyjątkowo biorąc udział w zabawach integracyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gra w gumę i malowanie twarzy. Odbyła się także loteria. Wśród ponad 250 losów znalazły się między innymi: wejściówki do kina, słodkości i bańki. Organizatorką przedsięwzięcia była p. Anna Przeździak.
Ostatnia runda w ,,Bitwie na nakrętki” za nami - tym razem przekazaliśmy 102 kg. Wszystkie zebrane nakrętki zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego dla dzieci w Siedlcach. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdeczne dziękujemy!!!! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 czerwca – o wynikach oczywiście poinformujemy.
W naszej szkole odbył się konkurs PRO-LIFE „W obronie życia”. Polegał on na tworzeniu plakatów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Uczniowie musieli wygenerować odpowiednią grafikę i opatrzyć ją tekstem nawiązującym do obrony życia. Zwycięzcy konkursu to: Martyna Ekielska z klasy I TŻ, Jakub Makosz z klasy II BB oraz Adam Siwek z klasy II BC. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Prace zostały wywieszone w szkole, tworząc wystawę PRO-LIFE. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był pan Damian Wyglądała.
Dnia 22 maja na obiektach OSiR w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Natalia Domańska 2bb, Magdalena Mazurek 1tż, Marlena Borkowska 2th, Martyna Izdebska 1tż. Dziewczęta zaprezentowały się znakomicie i w ostatecznej klasyfikacji zajęły 3 miejsce. Były to ostatnie zawody damskiej reprezentacji rozgrywane w ramach rywalizacji PSZS w tym roku szkolnym. Wielkie brawa i gratulacje!!! Opiekunem podczas zawodów była p. Izabela Opolska- nauczyciel wychowania fizycznego.
Dnia 22 maja na obiektach OSiR w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej chłopców. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Mateusz Sosnowski 5te, Jakub Mazurek 4tek, Krzysztof Szczygielski 1tek, Pavlo Ostapenko 1tż. Siatkarze ZS 2 zajęli 3 miejsce. Były to ostatnie zawody męskiej reprezentacji rozgrywane w ramach rywalizacji PSZS w tym roku szkolnym. Wielkie brawa i gratulacje!!! Opiekunem podczas zawodów była p. Izabela Opolska- nauczyciel wychowania fizycznego.
21 maja uczniowie klasy 1 th wraz z wychowawcą odwiedzili Muzeum Regionalne w Łukowie. Z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o tym, jak żyło się dawniej i obejrzeli wystawę przedstawiającą chłopską zagrodę. Niewątpliwie najwięcej emocji wzbudziła wystawa „Łuków w PRL-u”. Można było odszukać swoją ulicę na starych fotografiach oraz poznać sprzęty domowego użytku. Niewątpliwie podróż w czasie to bardzo interesująca lekcja historii dla młodzieży, a dla nieco starszych okazja do wspomnień. Wyjście zorganizowała p. Agata Skwara.
W dniach 8-10 maja grupa 21 uczniów wraz z opiekunami: p. Anną Przeździak i p. Piotrem Lipińskim, brała udział w trzydniowej wycieczce. W grodzie Kraka zwiedzaliśmy Stare Miasto, Wawel, Krakowski Rynek, Sukiennice, Wieżę Ratuszową oraz najsłynniejszy kościół Krakowa czyli kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza. Popołudnie w Krakowie spędziliśmy w Laserparku. Na ponad 550 m2 przestrzeni młodzież próbowała swoich sił w laserowym painballu. Pełna tajemnic arena dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń; na chwilę zapomnieliśmy o szkole i poczuliśmy się jak bohaterowie filmu lub gry komputerowej. Drugi dzień to szaleństwa w największym rodzinnym parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Znajduje się tam siedem stref tematycznych, 130 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne. Dzień dostarczył mnóstwa wrażeń. Wieczorem mięliśmy ognisko, wspólne tańce i śpiewy oraz zabawy integracyjne. Trzeciego dnia udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Eksplorowaliśmy Trasę Górniczą. Każdy z uczestników zwiedzania został wyposażony w profesjonalny ekwipunek; w roboczych kombinezonach wyruszyliśmy pod opieką przewodnika – przodowego do podziemi kopalni, aby zdobyć pierwsze szlify w zawodzie górnika. Na śmiałków czekały prawdziwe górnicze zadania, których wykonanie oceniał przodowy. Nie było czasu na nudę. Prace, z którymi się zmierzyliśmy jako adepci górniczego fachu to między innymi pomiar stężenia metanu, wyplatanie lin, sprawne posługiwanie się mapą, a nawet łopatą. Pracy było co nie miara, ale i satysfakcja ogromna. Na zakończenie wyprawy każdy otrzymał od przodowego nagrodę - certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Przeździak.