Zryw Wolnych Serc - Ogólnopolski Głos Profilaktyki Dnia 01 czerwca 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie, pod opieką p. Anity Olszewskiej i p. Małgorzaty Kintop, wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod hasłem „Zryw wolnych serc”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach programu pt. „Profilaktyka a Ty” realizowanego przez Komendę Główną Policji. O godzinie 12.00 młodzież zgromadzona w parku miejskim w Łukowie, pod kierunkiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji, wykonała wspólnie następujący gest: położenie prawych dłoni na sercu i wybijanie przez 60 sekund rytmu serca. Tę czynność nazwano „Zrywem Wolnych Serc”, a gest symbolizował serca piękne i zdrowe – fizycznie i społecznie, serca silne i pomocne innym. Serca pokoleń ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Następnie młodzież zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Uczestnicy happeningu przygotowali plakaty i transparenty, na których widniały hasła propagujące życie wolne od używek i przemocy oraz wykonali piosenki. Celem przedsięwzięcia było wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Akcja była także doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, jak zgubne mogą być nałogi, a zarazem przestrogą przed podejmowaniem ryzykownych zachowań.
Warsztaty z samoobrony Dnia 09.06.2016 r. uczennice klas I i II technikum i zasadniczej szkoły zawodowej wzięły udział w zajęciach warsztatowych z policjantami Komendy Powiatowej Policji. Celem spotkania było rozwijanie postaw umożliwiających zapobieganie niebezpieczeństwom, ich unikanie i pokonywanie. Funkcjonariusze z wydziałów: prewencji i kryminalistyki przypomnieli ogólne zasady bezpieczeństwa. Przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą się pojawić podczas nadchodzących wakacji. Poinformowali o obowiązujących przepisach. Dziewczęta zostały poinstruowane, jak uniknąć konfliktów z prawem, a także jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Ponadto poruszono problem nałogów, patologii i agresji. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony. Zajęcia zorganizowała p. Anita Olszewska – pedagog szkolny.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Klasa I TK na zajęciach w ramach akcji edukacyjnej Tydzień Konstytucyjny #MojaKonstytucja Dnia 03.06.2016 r. uczniowie klasy I TK wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, w ramach akcji edukacyjnej Tydzień Konstytucyjny #MojaKonstytucja. W ramach wydarzenia pani Katarzyna Kaniecka – mecenas - przeprowadziła lekcję dotyczącą znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego, a także promowanie świadomego obywatelstwa i zachęcenie młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi. Za organizację przedsięwzięcia były odpowiedzialne: p. E. Janiak oraz p. J. Pucyk.
Przetarg na wynajem pomieszczenia na sklepik szkolny Ogłoszenie Regulamin Umowa Załącznik
Dzień otwarty 2016 - film
Uczniowie ZS Nr 2 na wycieczce w łukowskiej „.Łuksji” W dniu 20 maja 2016 r. grupa uczniów naszej szkoły, w ramach realizacji szkolnych programów oświatowych „Absolwent na rynku pracy” oraz „Poruszamy się w urzędzie”, udała się do Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej mieszczących się w Spółdzielni „Łuksja” w Łukowie. Dzięki uprzejmości dyrekcji przedsiębiorstwa uczniowie zwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie zostali zapoznani z poszczególnymi stanowiskami pracy oraz procedurami podjęcia pracy w tym zakładzie. Następnie poznali zasadę funkcjonowania i organizacji Warsztatów Terapii Zajęciowej, które składają się z takich pracowni, jak: gospodarstwa domowego, muzycznej, informatycznej, krawieckiej, malarskiej, garncarskiej. W trakcie pobytu uczniowie przyglądali się pracom wykonywanym w poszczególnych pracowniach. Miłym akcentem wycieczki była możliwość udziału w warsztatach lepienia z gliny. Powstały bardzo ciekawe prace, które po wyschnięciu i wypaleniu w specjalnym piecu trafią do ich autorów. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki do „Łuksji” sprawowały: p. Agnieszka Kołodziej, p. Małgorzata Kintop i p. Lucyna Grono.