Odnawialne źródła energii w ZS Nr 2    Dnia 11 marca 2015 r. uczniowie klasy I TE i II TE uczestniczyli w spotkaniu z p.B.Gospodarkiem przedstawicielem Fundacji Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie w ramach projektu pn.: "PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW".   Młodzież kształcąca się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej została zapoznana z możliwością uzupełniania i wykorzystania wiedzy zdobytej na zajęciach zawodowych poprzez grę edukacyjną na portalu www.graozel.pl. Przedstawiciel fundacji zwrócił uwagę, iż szczególnie w województwie lubelskim zagadnienia odnawialnych źródeł energii odgrywają duże znaczenie. Prowadzący zachęcał uczestników do podejmowania kształcenia na uczelniach wyższych w zakresie energetyki odnawialnej we względu na wzrost zapotrzebowania na pracowników tej branży.   Zajęcia przeprowadzone przez przedstawiciela Fundacji Polskiej Akademii Nauk przyczynią się do pogłębienia wiedzy przez uczniów zainteresowanych zagadnieniami oze oraz wzrostu ich świadomości zawodowej.   Spotkanie zorganizowali p.Dariusz Lada i p.Paweł Salamończyk .  

Czytaj więcej


 Wycieczka do Paryża    W dniach 02 - 07 marca 2015 roku uczennice Zespołu Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie wraz z młodzieżą z innych szkół powiatu łukowskiego i gminy Łuków, miały okazję wziąć udział w wycieczce do Paryża. Podczas wycieczki uczestnicy mogli zobaczyć wspaniałą architekturę, piękne widoki oraz najważniejsze zabytki tego miasta.   Pierwszego dnia naszego pobytu w Paryżu przeszliśmy Dzielnicę Łacińską, byliśmy na wyspie La Cite z Katedrą Notre Dame, widzieliśmy Panteon, Hotel de Ville, słynną Sorbonę i Most Zakochanych. Na zakończenie dnia w programie był rejs po Sekwanie.   Następnego dnia powitało nas piękne słońce i zachęciło do dalszej wędrówki uroczymi uliczkami Paryża. Zobaczyliśmy dzielnicę artystów Montmartre, zwiedziliśmy Bazylikę Sacre Coeur i przeszliśmy po Placu Pigalle. Po południu zwiedziliśmy Cmentarz Pere Lachaise, gdzie pochowany jest m.in. Fryderyk Chopin. Ostatnim punktem tego dnia był Luwr, w którym mogliśmy podziwiać takie dzieła jak Mona Lisa, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo.   Kolejny dzień minął równie interesująco. Zwiedziliśmy Pałac i ogrody w Wersalu. Zobaczyliśmy Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie i Ogrody Tuileries. Główną atrakcją dnia było spotkanie z „żelazną damą”, czyli Wieżą Eiffla. Wszyscy z olbrzymim entuzjazmem wjechali na sam szczyt skąd mogli podziwiać panoramę Paryża.   Ostatni dzień pomógł spełnić dziecięce marzenia o spotkaniu z bohaterami Disneya. 9-cio godzinny pobyt w Parku Rozrywki Eurodisneyland dostarczył wspaniałych wrażeń, które osłodziły wszystkim żal pożegnania z Paryżem.   Opiekę nad uczennicami podczas wycieczki sprawowała p. Magdalena Goławska.    

Czytaj więcej

Konferencja w Woli Gułowskiej    W dniu 07 marca 2015r, w Domu Kultury - Pomniku Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej odbyła się konferencja pt. „Henryk Sienkiewicz Nauczyciel pokoleń. Z dziejów rodziny Sienkiewiczów’’.   Spotkanie zorganizowali: Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo im. H. Sienkiewicza w Lublinie. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Łukowski p. J. Kozioł oraz Wójt Gminy Adamów p. S. Skwarek.   W przedsięwzięciu uczestniczyli: Agata Blicharska, Marta Dzięcioł uczennice klasy III THA, Karolina Król uczennica klasy IV THA oraz nauczyciele p. J. Pucyk i p. P. Lipiński.   Wystąpienia prelegentów dotyczyły: pobytu rodziny Sienkiewiczów w Radomiu, Woli Gułowskiej i w Kozach. Zgromadzonym najbardziej podobała się gawęda Barbary Wachowicz „Henryk Sienkiewicz opiekun narodu serca krzepiący” oraz występ Anny Świetlickiej - aktorki z Teatru im. J. Osterwy w Lublinie pt. „Pójdźmy za Nim. Henryka Sienkiewicza interpretacja autorska”.

Czytaj więcej

  Szkolne czytanie dzieł literackich    Dnia 23.02.2015 r. 14 uczniów naszej szkoły z kl.: IV THB , IV THA, II THB, III THA i III TK brało udział w przedsięwzięciu „Szkolne czytanie dziel literackich’’. Uczestnicy spotkania prezentowali fragmenty ulubionych lektur. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz popularyzację najciekawszych dzieł współczesnej literatury.    Inicjatorkami akcji były p. J. Pucyk - nauczyciel jęz. polskiego oraz p. E. Janiak – szkolny psycholog.    

Czytaj więcej

Powiatowy Konkurs Ortograficznypod hasłem „Z ortografią za pan brat”    Dnia 25 lutego 2015 r. uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie: Bartosz Mućka z kl. II WB oraz Jakub Adamowicz z kl. III CW wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym pod hasłem „Z ortografią za pan brat”, który odbył się w Zespole Placówek w Łukowie. Jakub zajął II miejsce, a Bartosz – III lokatę w kategorii szkół zawodowych. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu ćwiczeń sprawdzających znajomość zasad ortograficznych, umiejętność czytania ze zrozumieniem, logiczne myślenie i wiedzę polonistyczną. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.   Uczniów do konkursu przygotowywały polonistki: p. I. Kalczewska, p. A. Zarzycka oraz p. J. Ostrzyżek. Serdecznie gratulujemy!  

Czytaj więcej

 Red Hand Day – wyraź swój protest przeciwko udziałowi dzieci w wojnie!    Młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 przyłączyła się do globalnej akcji Red Hand Day obchodzonej w lutym od 2002 r. czyli od chwili wejścia w życie Fakultatywnego Protokołu do Konwencji Praw Dziecka o zakazie wykorzystywania dzieci poniżej 18. roku życia jako żołnierzy w konfliktach zbrojnych. Odbite na kartkach czerwone dłonie to symbol wsparcia ochrony dzieci w strefach wojny. Jest to też znak wyrażenia swojej dezaprobaty dla działań osób angażujących dzieci w konflikty zbrojne.   Kartki z odciśniętymi rękoma są przekazywane do przedstawicieli różnych organizacji w celu wywarcia presji społecznej na podjęcie działań zapobiegających udziałowi dzieci w walkach wojennych. Nasze kartki zostaną przesłane do Organizacji Narodów Zjednoczonych.    Przedsięwzięcie koordynowały p. A. Krasuska – Skiba oraz p. A. Cichosz.    

Czytaj więcej

  „Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych”- XIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych    1 marca 2015 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Łukowskiego. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnego rodzaju talentów młodzieży szkół, których organizatorem jest Powiatu Łukowski.    Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie również przedstawili swoje talenty artystyczne i zawodowe. Występ naszych przedstawicieli rozpoczęła wokalno-muzyczna interpretacja piosenki Warszawa w wykonaniu Sylwii Wojciechowskiej (kl. III TH A) przy akompaniamencie Artura Cygana (kl. II TE). W dobry nastrój widzów wprowadziły Agnieszka Stelmach (kl. I WB) i Katarzyna Gajowniczek (kl. I WB), które odegrały skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Przymusowa kanapka. Zawodowe umiejętności synchronicznego nakrywania stołu zaprezentowały uczennice kl. II TK: Katarzyna Beczek, Anita Tomasik, Klaudia Guz oraz Klaudia Młynarczyk. Występ szkoły zakończył pokaz barmański w stylu flair Kacpra Smarza (kl. III TK) i Adriana Murawca (kl. III TK).    Uczniów do występu przygotowali: p. Grzegorz Dziurdziak, p. Justyna Ostrzyżek, p. Anna Przeździak i p. Dariusz Olszewski.    Szczegółowe relacje z imprezy można przeczytać na stronach:http://www.telewizja.lukow.plhttp://lukow24.pl    

Czytaj więcej

 Zapraszamy do wzięcia udziału w II Szkolnym Konkursie Barmańskim BARMAN JUNIOR 2015 zapoznaj się z regulaminem konkursu oraz pobierz i wydrukuj formularz zgłoszeniowy: Regulamin konkursu Formularz zgłoszeniowy 

Czytaj więcej