19 listopada – Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci

Dnia 19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na skalę tego zjawiska oraz wyrażenie sprzeciwu na przemoc wobec dzieci. Organizatorzy zwrócili również uwagę uczniów na potrzebę reagowania na przemoc, w sytuacji gdy jesteśmy jej świadkiem.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano również konkurs na plakat profilaktyczny pod hasłem „Stop przemocy”. Wyróżniono i nagrodzono trzy prace, które przygotowały: Kamila Babiuch kl. IV TH, Natalia Czyżo kl. II THA oraz Nela Wasyljew kl. I TK. Dodatkowo na znak solidarności uczniowie oraz nauczyciele, przykleili do swojego ubrania naklejkę z hasłem: „Stop przemocy”.

Organizatorami przedsięwzięcia były p. Ewa Krüger, p. Anita Olszewska oraz p. Elwira Janiak