,,BĄDŹ BEZPIECZNY W NIEBEZPIECZNYM ŚWIECIE”

W związku z realizacją zadań wynikających z Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły, 26.11.2018 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyło się spotkanie młodzieży z klas: I TH, I TE, I TK, I WA, I WB oraz uczennic zakwalifikowanych do Programu ,,Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie” z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łukowie p. Tomaszem Borychowskim.  Podczas prelekcji funkcjonariusz przypomniał ogólne zasady bezpieczeństwa (unikanie zagrożeń jakie mogą się pojawić podczas wyjazdów za granicę, handel ludźmi, jak uniknąć konfliktów z prawem). Uwagę młodzieży zwrócono również na odpowiedzialność prawną nieletnich w zakresie łamania prawa lub niestosowania się do obowiązujących norm społecznych. W wystąpieniu szczególnie podkreślono zakres odpowiedzialności za swoje czyny nastolatków i wiek, od którego są traktowani jak osoby dorosłe. Przedstawiono również katalog środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny i sąd dla nieletnich wobec nieletniego w przypadku łamania obowiązującego prawa.

Dodatkowo uczennice, które zakwalifikowały się do Programu ,,Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie” wzięły udział w zajęciach warsztatowych. Celem spotkań było rozwijanie postaw umożliwiających zapobieganie niebezpieczeństwom, ich unikanie i pokonywanie. Największym zainteresowaniem wśród uczestniczek warsztatów cieszył się pokaz praktycznych metod i sposobów samoobrony.

Koordynatorkami zajęć były p. Izabela Opolska- nauczyciel wychowania fizycznego oraz p. Anita Olszewska - pedagog szkolny.

Szczególne podziękowania składamy

Panu asp. szt. Tomaszowi Borychowskiemu

za wsparcie i życzliwość podczas realizacji przedsięwzięcia.